30 Ağustos Zafer Bayramı


Bugün '30 Ağustos Zafer Bayramı'.Bayramların en güzel kısmı bence her yerin o güzel bayrağımızla taçlanması.Bütün Türkiye al bayrağımızla donatıldığı güzel bir gün bugün.Bugün 30 Ağustos Zafer Bayramı.

Büyük taarruzun son bulduğu gün olarak 30 Ağustos tarihi bize  zafer bayramı olarak bahşedilmiştir.Her yıl bu zamanda '30 Ağustos Zafer Bayramı' olarak kutlanır ülkemizde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde.

Atatürk'ün Dumlupınar'da büyük taarruzu başkomutan olarak yönettiği ve zaferle sonuçlandırması,işgal güçlerinin ülkemizden çekilmesi tüm bunlar sembolik olarak ülkemizde bu tarihte kutlanır.

Bizim sokakta yaşayanlar gene boş durmamışlar tüm balkon ve evlerine asmışlar bayrakları.Bu sokağın bu huyunu seviyorum.Hangi milli gün olursa olsun bir gün önceden donatıyorlar evlerini ve sokağı bayraklarla.Milli duygularımızı unutmamamız lazım.Çocuklarımıza da bunu her fırsatta aşılamalıyız.Ne derler"Sü Uyur Düşman Uyumaz" her zaman tetikte olmalıyız.Bu ülke bizim.Bizden öncede Türk'ündü bundan sonrada öyle kalacaktır.

"Sü Uyur Düşman Uyumaz" sözünü bilerek  bu şekilde yazdım belki merak edenler olur.Kısaca anlatayım.Herkes belki buradaki (su) kelimesi olması gerekirdi diyebilir.Sözün aslı yazdığım gibidir.Açacak olursam.(Sü) kelimesi Selçuklularda asker demektir.Yani aslı "Asker uyur,düşman uyumaz"dır.Yazar: Murat Marti
* Tüm sosyal hesaplarım: Facebook - Twitter - İnstagram - Youtube @yazarlife 'dır.

Paylaş:

Site:

Blog Radikal'de ki tüm yazılar, bazı alıntılar hariç, sitemize aittir. Kaynak linki vererek bir kısmı veya tamamını kullanabilirsiniz. Sitemizde ki Fotoğraflar da çoğu kendi çekimimiz veya ücretsiz kullanılabilir sitelerden seçilmektedir. Paylaşalım Önerelim..!

Previous Post
Next Post