Vefasız takipçiler - Blog Radikal

Post Top Ad

30 Ağustos 2014 Cumartesi

Vefasız takipçiler

Vefasız takipçiler neredesiniz? Yazacağım yazıya başlık arıyorum. Aslında ne yazacağım belli de başlık biraz afilli olsun istedim.Bak afilli kelimesini yazı dosyası bile anlamadı uyarı verdi. Yani ilginç ve çarpıcı olsun.

Şu anda kendime yeni bir site kurmaya çalışıyorum.Bir mola verdim ve kahve arasında bu yazıya başladım.Yazarken insanın aklına çok farklı şeyler gelebiliyor.Bak bu yazım 'Bir site nasıl kurulur?..' Hakkında olabilirdi.Hem okuyucularıma da bir katkısı olurdu.

Neyse onu bir başka yazımda anlatırım.Arada gözüm Twitter hesabımda, millete laf yetiştiriyorum.Bak yazımın başlığı belli oldu ' Vefasız Takipçiler'.Neden Vefasız takipçiler? Çünkü epey bir kişi takibi bırakmış gördüğüm.Aslında yazı yazarken,ilk önce yazı başlığını koyarım.Bu aynı bir arabanın direksiyonu gibidir.Başlık sizin hangi yöne gideceğinizi belirler.Yazdıkça insanın aklına ne çok konu geliyor,aslında bu başlıkları not almak gerek.


Şu sosyal alem çok acayip değil mi? Orada kimseyi tanımıyorsun ve takibe alıyorsun.Sokakta tanımadığın adama veya kadına geçerken bir şeyler söyler misin? Tabi ki hayırrr dediğinizi duyar gibiyim.Peki burada değişen ne? Burada da karşında kanlı canlı bir insan bir şeyler yazıyor paylaşıyor.Ona laf söylemekte veya selam çakmaktan çekinmiyorsun hatta düşünmüyorsun bile, ha bire yazıyorsun.Nedir bu? Karşındakini görmediğin için cesaret mi geliyor kendine? Buna alemde deli cesareti derler.

Bu twitter olsun facebook olsun başka sosyal paylaşım ortamı olsun ilgi ister.İlgiyi bıraktığın an düşüşe geçersin yani her şey emek ister.Hiç bir şey çalışmadan elde edilmez.Benim de twitter takipçi sayım baya iyidir yani.Hepsi gerçek ve güncel takipçilerdir.Çakma takipçilerle fenomen olanlardan değiliz yani.

Bir kaç gündür işlerim dolayısıyla ilgilenemiyorum twitterla.Hesap açık olsa dahi bir şeyler ekleyemiyorum.Bundan dolayı takipten kaçanlar olmuş.Ben takibi bırakanı hemen silerim onu hesabımda barındırmam.Bu şuna benziyor sileni silerim.

Kimiside takip yapar,sen takibe aldığın gibi, vefasız takipçiler tak diye siler seni,en kızdığım tiplerdir bunlar.İnsanı keriz yerine koyarlar.Sanki onlardan akıllısı yok.Birde kendini fenomen ilan eden tipler vardır.

Sen twit atsan cevap vermez,sosyal sorumluluk projesi olsa retweet yapmaz,kendi kendilerine takılırlar.İlk başlarda takipçi bulmak için her yere saldırırlar,hesapları hatırı sayılır bir takipçi sayısına ulaşınca bütün kendi takip ettiği hesapları silerek sizi tek taraflı takipçi durumuna düşürürler.Buda başka vefasız takipçiler kısmıdır işin.

İşin özü sen ne kadar emek verirsen o kadar karşılık görürsün bu alemde.Adı üstünde sanal alem.Her şey yalan,her şey çıkar üzerine kurulu.Fazla ciddiye almayın sanal alemi.Yanınızdaki kanlı canlı arkadaşlarınız yeter size. Vefasız takipçilerle uğraşıp zamanınızı çöpe atmayın.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Post Top Ad