Fikirler Zor Kullanılarak Yok Edilemez - Blog Radikal

Post Top Ad

3 Eylül 2014 Çarşamba

Fikirler Zor Kullanılarak Yok Edilemez

Fikirler zor kullanılarak yok edilemez.İnsan doğada düşünen bir varlıksa, kendi hayatını devam ettirebilmek için düşündüğünü hayata geçirmek zorundadır.Bunun aksi düşünülemez.Peki toplum içinde ne kadar düşündüklerimizi hayata geçirebiliyoruz?..

İş yerinde söyleneni yapan,sosyal ortamında söyleneni yapan,evde söyleneni yapan bir insandan bir lider çıkmasını bekleyemezsin.Bırak liderliği hayatını devam ettirsin yeter.


Böyle mi olmak iyi ?Yoksa verdiği kararın arkasında duran,her verilen işi layıkıyla yapan bireyler mi daha iyi? Tabi ki ikincisi.Ama sosyal yapı bize bunu ne kadar sağlıyor? Bu toplumda bu biraz zor.İş yerinde bir emir komuta,askerde bir emir komuta,sosyal yaşamında bir emir komuta emir emir emir.Böyle bireyden daha ne bekliyorsun ki?

Biraz sesini çıkarana op ne oluyor deniliyorsa bir gün bu sigorta atar..Atan sigorta iyidir.Şalteri kaldırırsın yoluna devam edersin.Ama sen o atacak sigortanın bütün yollarını tıkamışsın,atacak yer kalmamış.Maçta bağırmak yasak,sokakta bağırmak yasak,iş yerinde hakkını aramak yasak,sosyal ağlarda bağırmak yasak,mecliste bağırmak yasak,haksızlığa bağırmak yasak,haklıya arka çıkmak yasak.Eee kusura bakma sen devreleri yakarsın. Onun için fikirler zor kullanılarak yok edilemez diyorum...


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Post Top Ad