Rezidans İnşaatında facia


Bu akşam bir yazı yazdım daha yazım bitmeden Mecidiyeköy'deki rezidans inşaatından acı haber geldi.10 İnşaat işçisi hayatını kaybetti.

Tv kanalları son dakika bandıyla flaş haber olarak geçti haberi.Bu akşam 10 ailenin ocağına ateş düştü.Daha bir saat öncesine kadar 'Nereye Gidiyoruz?' adlı yazımı yazdım ve vurdumduymazlığa ve insan hayatının ne kadar ucuz olduğunu vurguladım.

İstanbul'da yaşayanlar bilirler her gün önünden geçtiğimiz,Ali Sami yen Stadyumu yıkıldı ve yerine rezidans yapılıyor.Daha bir ay olmadı bu inşaatta küçük çaplı bir yangın çıktı.Bu gecede işçilerin bindiği asansör yere çakıldı.İşçilerin bu asansörle hem kendilerini hem de inşaat malzemeleri taşıdığı belirtildi.Bu kaza 10 cana mal oldu bu akşam.

TV'de verilen haberlerde hemen yetkililer her zaman olduğu gibi topu birbirlerine atmaya başladılar.Bu olay hemen aklıma daha şurada aylar öncesi yaşanan Soma faciasını getirdi.Orada da ilk başta işçiler suçlandı daha sonra olaylar yavaş yavaş gün yüzüne çıktı.Bu olayda da gördüğüm kadarıyla aynısı yapılmak isteniyor.Daha fazla bir şey yazmak istemiyorum.Rezidans inşaatında facia bu akşam bize bir şok daha yaşattı.

Yazar: Murat Marti
* Tüm sosyal hesaplarım: Facebook - Twitter - İnstagram - Youtube @yazarlife 'dır.

Paylaş:

Site:

Blog Radikal'de ki tüm yazılar, bazı alıntılar hariç, sitemize aittir. Kaynak linki vererek bir kısmı veya tamamını kullanabilirsiniz. Sitemizde ki Fotoğraflar da çoğu kendi çekimimiz veya ücretsiz kullanılabilir sitelerden seçilmektedir. Paylaşalım Önerelim..!

Previous Post
Next Post