Torbaya koyalım mı?Yeni bir torba yasamız mecliste oylamadan geçti.Hayırlı olsun.Bundan sonra bütün yasaları "Torbaya koyalım mı?" daha iyi. Hem hızlı, hem güvenli öyle bir slogan vardır ya.

Torba yasa iyi mi, kötü mü? Bu bence değişir, neden derseniz, o tasarıdaki kanunlar kimi ilgilendiriyorsa torba ona göre iyi.Mesela bir iki örnek verelim. 120TL altında ki borçlar siliniyor.Trafik cezan var ama bu tutarın altında kalıyor sildik gitti.Diğer kalemlerde de bu böyle.

Yanlış anlaşılmasın karşı değilim.Benim karşı olduğum geçmesi zor olan kanunlarında bu torba yasayla halledilip yasalaşması.Yani büyük yasa,küçük yasa hop "Torbaya koyalım mı? " mantığı.

Bir mahalle ismi lazım değil herkes biliyor.Milyonlar harcanıp finans bölgesi yapıldı.Ülke ekonomisinin can damarı orada atıyor."Torbaya koyalım mı? " son dakika hop diğer ilçe sınırlarına ilave ediliyor.Ne güzel değil mi? Hem hızlı,hem pratik.

Tabi gelelim en önemlisine. İnternetle ilgili olan kısmına.Hepiniz okumuşsunuzdur.Artık mahkeme kararı olmadan TİB ( Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı) istediği bir internet sitesini kapatabilecek."Torbaya koyalım mı? " koy kardeşim.İnternette yapılan trafiğide kayıt altına da alacakmış, olsunnn "Torbaya koyalım mı? " koyyyy. Hayırlı olsun.

Yazar: Murat Marti
* Tüm sosyal hesaplarım: Facebook - Twitter - İnstagram - Youtube @yazarlife 'dır.

Paylaş:

Site:

Blog Radikal'de ki tüm yazılar, bazı alıntılar hariç, sitemize aittir. Kaynak linki vererek bir kısmı veya tamamını kullanabilirsiniz. Sitemizde ki Fotoğraflar da çoğu kendi çekimimiz veya ücretsiz kullanılabilir sitelerden seçilmektedir. Paylaşalım Önerelim..!

Previous Post
Next Post