Nefretle selamete varılır mı?


Kavga.
Dayak.
Küfür.

Yazmaya devam ediyorum.Bitti tamam diyorken yeni bir haber patlak veriyor.Topluma ne oluyor böyle? Derken! Toplumu temsil etme yetkisi verilen meclisten geliyor yeni haber 'Vekiller Tokmakla Birbirine girişti' 

Daha dün giden canlar için hepsi teker teker çıkıp taziyede bulunurken topluma da sağduyulu olmaları hakkında niyetlerini bildiren açıklamalar yapıyorlardı.

Peki siz millete örnek olmanız gerekirken nedir sizi bu kadar birbirinizin canına kast edecek kadar kızdıran? Ey ahali Nefretle selamete varılır mı? Size soruyorum.Bir söz vardır şiddet şiddeti doğurur diye.Devletin en tepesinden yayılan bu şiddet eğilimi demek toplumu da sardı.

Mecliste barış,demokrasi,uzlaşma mücadelesi yaparken.Kürt açılımı,Alevi açılımı vs.açılımlara girişmişken hiç biri sonuca bağlanmadan kavgayla son bulup rafa kalkıyor.Aferin size! Çok güzel örnek oluyorsunuz!

Nefretle selamete varılır mı? Nefretle selamete varılsaydı nefretin bir sonucu savaşlar hep galibiyetle biterdi.

yazaroyunu

Yazar: Murat Marti
* Tüm sosyal hesaplarım: Facebook - Twitter - İnstagram - Youtube @yazarlife 'dır.

Paylaş:

Site:

Blog Radikal'de ki tüm yazılar, bazı alıntılar hariç, sitemize aittir. Kaynak linki vererek bir kısmı veya tamamını kullanabilirsiniz. Sitemizde ki Fotoğraflar da çoğu kendi çekimimiz veya ücretsiz kullanılabilir sitelerden seçilmektedir. Paylaşalım Önerelim..!

Previous Post
Next Post