Engelli Asansörüne Binen Engelsizler!


Sık sık görülen olaylardan biri olan bu durum artık alışılmış bir durum haline geldi.Metro istasyonlarında veya AVM'lerde vb. yerlerde ki adı engelli asansörü diye anılan bu asansörleri maalesef engelsiz ve püsür insanlar ele geçirmiş halde.Üzüldüğüm nokta asansöre binmek için birbirlerini saygısızca iterek ve azarlayarak yer kapma çabaları görülmeye değer!

Engelli,yaşlı,çocuklular,hamileler ve özürlü vatandaşlarımızın kullanılması için tüm metro giriş ve çıkışlarına yapılan bu asansörleri beyin özürlü sorumsuz insanlar maşaallah hiç boş bırakmıyorlar.

"Engelli asansörleri yaşlı ve engelli yolcularımızın kullanımı içindir…"
Diğer tarafta zaten tüm çıkışlar yürüyen merdivenli.Burayı da efor sarf etmeden çıkabilmekteyiz daha ne olsun? Sorsanız herkesin acele işi var tamam da bu bir mazeret mi acaba? Bugün işin var yarın da işin var sürekli işin var, sonrası. Zaptedilen asansörler boş kalmıyor ve sürekli fazla çalışmaktan ve yükten bozulmakta, tamir servislerine kazanç kapısı olmakta.

Her asansörün başına güvenlik görevlisi mi koysunlar? Koysalar ne olacak adam hangi birine laf anlatacak gün boyunca? Toplumun eğitilmesi gerekir deseniz zaten bunu kullananların çoğu elit kesim zaten.Demek ki eğitimle her şey çözülmüyor bence karakter meselesi ve aile terbiyesi giriyor işin içine.

Paylaş:

Site:

Blog Radikal'de ki tüm yazılar sitemize aittir. Kaynak linki vererek bir kısmı veya tamamını kullanabilirsiniz. Sitemizde ki Fotoğraflar da çoğu kendi çekimimiz veya ücretsiz kullanılabilir sitelerden seçilmektedir. Tüm Hakları Saklıdır..!

Previous Post
Next Post
23 Eylül 2015 17:26

allah onları ıslah etsin hocam ne diyelim

Reply
avatar
30 Ekim 2015 17:21

Ailları engelli bunların sorun yok binsinler.

Reply
avatar
27 Kasım 2015 11:02

Teşekkürler bu ders olsun onlara

Reply
avatar
22 Aralık 2015 20:55

Bu insanlar asıl engelli olanlar, zeka problemleri var!

Reply
avatar
29 Mayıs 2016 00:18

Bu görüntüyü özellikle metro girişenden ziyade çıkışında sıkça rastlıyoruz. Yaşlıları geçtim gencecik cocuklar kullanıyorlar. Ayrıca şunuda belirtmek isterim yaşlılar binebilir fakat yaşlılarda mesai çıkış ve girişlerinde evlerinde otursalarda bizde rahat rahat işimize gücümüze ulaşsak.

Reply
avatar
5 Temmuz 2016 02:18

Paykasa Bozdurma Ve Astropay Bozdurma Şirketi Geçtiğimiz sene bilindiği üzere Smart Voucher LTD. Şirketi yani, Ukash tüm faaliyetlerini durdurmuş ve Skrill Grubuna satmıştır. Gerçekleşen satış ve şirketin faaliyetini bir anda durdurması bir çok soru bıraktı akıllarda. Özellikle Skrill grubu bir şirketi satın aldıktan sonra neden bütün faaliyetlerini durdurdu. Bütün bu soruları artık bi kenara bırakmak zorundayız. Çünkü artık ukash ın alternatifini tutacak ön ödemeli kart sistemlerinden Paykasa ve Astropay mevcut. Gelişen teknolojiyle beraber Ödeme sistemlerine bir yenisi daha eklendi. Paykasa Bozdurma sistemleri Smart Voucher LTD. sonrasında artık paykasa grubuna geçti. Aynı sistemsel özellikler fakat sadece ufak tefek değişiklikler oldu. Aldığımız bilgi kadarıyla ukash’ daki ekip paykasa bozdurma sistemlerine geçiş yaptı ve paykasa bozdurma işlemleri hızlandı. Aynı şeyleri astropay bozdurma içinde söyleyebiliriz. Çünkü astropay bozdurma da hemen hemen aynı sistem ile çalışıyor. Tek farkı astropay bozdurma bir cüzdan gibi işliyor. Bir kart numaranız, kartınızın son kullanma tarihi ve astropay kartınızın Cvv kodu bulunmakta. Bilgilerin çalınması açısından astropay bozdurma daha güvenli gibi görünüyor. Fakat bilinmelidir ki işlemlerin hızlılığı esas alınırsa paykasa bozdurma açık ara önde.

Reply
avatar