Header Ads

Star Wars 7: Güç Uyanıyor

Star Wars 7: Güç Uyanıyor. Star Wars: Episode VII - The Force Awakens

Vizyon Tarihi: 17 Aralık 2015
Yapımı : 2015 - ABD
Tür : Bilim Kurgu ,  Aksiyon ,  Fantastik
Süre: 135 Dak.
Yönetmen : J.J. Abrams
Oyuncular : Harrison Ford ,  Carrie Fisher ,  Daisy Ridley ,  Adam Driver ,  Oscar Isaac
Senaryo : J.J. Abrams ,  George Lucas ,  Lawrence Kasdan
Yapımcı : J.J. Abrams ,  Kathleen Kennedy
Diğer Adı : Star Wars 7, Star Wars Episode VII, Yıldız Savaşları 7, Yıldız Savaşları Bölüm VII: Güç Uyanıyor

"Serinin altıncı filmi olan Star Wars VI’da Luke Skywalker ve arkadaşlarının Han Solo’yu kurtarmak için Tatooine’e yaptıkları yolculuğu ve mücadeleyi izlemiştik. Bu bölümde oğul Luke Skywalker babası Darth Vader ile karşı karşıya gelmişti. Seyirci olarak hikayenin bittiğine inanmıştık. Ama Star Wars/Yıldız Savaşları efsanesi herkesi şaşırtacak biçimde geri dönüyor!" ( Alıntı )

Serinin yedinci filmi olan Star 'Wars Güç Uyanıyor' 2015 yılının son aylarına damgasını vurdu.Filmin önceki diğer bölümlerini seyretmeyenler için sıradan bir bilim kurgu filmi gibi gelebilir.Yeni nesil için yeni bir aksiyon filmi olabilir ama bizim kuşağımız için nostaljik bir geçmişi var.

Zira son filmi ilk defa izleyenler için karakterler ne iş yapar,isimleri nedir? Gibi soru işaretleri çok fazla olabilir.Ben filmi ilk başladığı gün izledim: Haliyle uzun bir aradan sonra eski dostlarla buluşmuş gibi hissettim kendimi.

Filme yeni eklenen genç karakterler bende filmin devamı gelecekmiş hissi uyandırdı nedendir bilmem? Bu filmde Han Solo ile Prenses Leia'nın oğlu karanlık tarafta yer almış olarak karşımıza çıktı.Filmin ilerleyen sahnelerinde Han Solo'nun oğlu tarafından öldürülmesi ilginçti.Başrol oyuncularından birinin ölümüyle son bulması bu bölümde benim pek hoşuma gitmedi açıkçası.

Tüm direnişçilerin karanlık tarafa olan mücadeleleri devam ederken; Luke Skywalker ha şimdi çıktı çıkacak beklentisi varken filmin bitiminde ortaya çıkması da tek kelime etmeden filmin son bulması bende hayal kırıklığı yarattı..! #yazarlife ( Film incelemesi)


Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.