Google Web Yöneticisi Araçları - Blog Radikal

Post Top Ad

3 Mayıs 2016 Salı

Google Web Yöneticisi Araçları

Google Web Yöneticisi Araçları Ne İşe Yarar? (Google Search Console)

Geçen yazımda Google botları siteye nasıl getirilir? kısaca anlatmaya çalıştım. İşte bu yazımda daha kapsamlı olarak (Google web yönetici araçları) (Google Search Console) eski ismi (Web Tools) ile bu işlemi yapmayı anlatacağım.

Bu site Google tarafından tasarlanmış, kullanmanız için ücretsiz bir hizmettir.Sitelerinizi mutlaka Google Web Yönetici Araçları sayfasına kayıt yapınız. Bu siteye sadece Blogger'dan kurduğunuz sitelerinizi değil,Worpress'den kurduğunuz sitelerinizi de ekleyerek kullanabilirsiniz..!
  • Yazınızı yayınladıktan sonra, 
  • 1 nolu ok ile gösterdiğim (Google gibi getir) kısmına tıklayın
  • 2 nolu açılan sayfada görüldüğü yere, yayınladığınız sayfanızın linkini yapıştırın 
  • 3 nolu kısımda (GETİR) butonuna tıklayın
  • Karşınıza çıkan sayfada (Üstteki resim) (Bu URL'yi ve onun doğrudan bağlantılarını tara) kısmına ve (Git) butonuna tıklayarak işlemi bitiriyoruz..
Bu şekilde yeni yayın yaptığınız sayfanız Google botları sayesinde daha çabuk index alacaktır. Tabi her zaman dediğim gibi (her şeyin azı karar, çoğu zarardır).Her zaman sıklıkla kullanmayın,Doğal index almak daha makbuldür.Sitenizi güncel tuttuğunuz sürece sürekli indexlenecektir...

Not: 2 nolu kısımda yazınızın linkini yapıştırırken,görüldüğü gibi hazır halde sitenizin ana urlsi bulunmakta siz geri kalan kısmını yapıştırıp işlemi gerçekleştireceksiniz.
Örnek: www.blogradikal.com/2016/05/google-web-yoneticisi-araclar.html bu kırmızı işaretli kısmı yapıştıracaksınız..!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Post Top Ad