Banlı Site Sorgulama - Blog Radikal

Post Top Ad

1 Haziran 2016 Çarşamba

Banlı Site Sorgulama

Banlı site sorgulama. Siteniz bazı durumlarda Google arama sonuçlarında gözükmeyebilir. Bunun bir çok sebebi olabilir. Sitenizi Google sıralamalarında üst seviyelere çıkarmak için yapılan çabalar bazen kötü sonuçlar verebilir.

 Bunların başında ilk akla gelenler; Seo olayını fazla abartmak, her sayfada yazıya uymayan ve aynı etiketleri kullanmak, kopyala yapıştır olayları vs vs, bu gibi işlemler sitenizin bir anda kara listeye girmesine ve ardından ban yemenize sebep olabilir.

Sitenizin cezalı duruma düşüp düşmediğini öğrenmek için bazı sitelerde arama kutuları var bunları kullanabilirsiniz.

* Wmaraci.com sitesi
* www.iyi.net
www.reklamyardim.com
www.bannedcheck.com

Sitenizi Web yönetici araçları'na ( Google Search Console ) eklediyseniz buradan da sitenizin sağlığına bakabilirsiniz.

NASIL YAPILIR?

Sitenizi kurduktan sonra veya daha sonraki bir zamanda mutlaka Web Yönetici Araçları'na kayıt edin.Burada sitenizi çeşitli testlere tutabilir gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz. Gelelim nasıl öğreneceğinize.
Web Yönetici Araçlarına girin. Siteniz kayıtlı, sitenizin linkine tıklayın. Açılan sayfada sol tarafta Arama Trafiği yazan yere tıklayınız. Alt başlıklar açılacak. Burada Manuel İşlemler yazan başlığa tıklayınız. Eğer olumsuz bir sonuç varsa burada bilgilendirilirsiniz.
Siteniz temiz ise şöyle bir yazı ile karşılaşırsınız ( Manuel Web spam işlemi bulunmadı) gibi bir yazı sizi karşılar. ( Alıntı SEOKOD)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Post Top Ad