Anneye veda..!


Anneye veda..! Bile bile ölüme yürüdüğünüzü düşünün. Nasıl bir duygu içine girdiniz?Kendinizi kötü mü hissettiniz? Yoksa yaşamın büyüsünü üzerinizden atamayıp amaan ne olacak mı dediniz?

Şimdiye kadar her konu da yüzlerce yazı yazdım. Bu yazımı sadece tarihe bir not düşmek olsun diye annem için kaleme alıyorum.

Annem şu an hayatta tabi ki; Allah uzun ömürler versin. Böyle demek de adet ve ağız alışkanlığı olmuş fakat bir de hayatın gerçekleri var. Kendisi ileri derece de kalp hastası. Hayatta kalabilmek için günde  8 - 10 tane hap kullanmak zorunda. Tabi bu ilaçların her ay doktor tarafından tahlilleri yapılıp gerekli görüldüğünde yenisiyle değiştirilmesi gerektiğinden hastane yolu tutulmakta ve sabah girilen bir randevudan, sonuçları beklerken akşam mesai bitiminde çıkmaktayız.

Bütün bunlarla uğraşırken oluşan kalp hastalığının böbrek ve ciğerleri de sakatlamış olması tabi işimizi daha da çıkılmaz bir hale sokuyor. Bunlar içinde kalp doktorundan sonra iç hastalıkları (Dahiliye) doktoruna da abone oluyoruz.

Konu böyle olunca ister istemez aile de ki yaşam tarzı da değişiyor tabi. Evin direği babamı yıllar önce kaybetmiş olduğumdan canımın diğer yarısı annemi de sanki yavaş yavaş uğurluyor muşum gibi hissediyorum artık.

Kendisine bakınca soğukkanlı bir şekilde bu olaya direndiğini görebiliyorum. Sanki hasta olan o değil de biziz. Ondan daha fazla evde hastalık muhabbeti yapıp, türlü yorumlar yapıyoruz. İlaçların prospektüslerini okuyup, bu konu da artık söz sahibi olacak kadar bilgili olanımız bile var. Annemin kendisi ise bize vadesini dolduran gidecek deyip, ders verircesine konuşması ve ardından ezan okundu mu? Duymadık ya deyip konuyu günlük ibadetine bağlaması da takdire şayan bir yaklaşım.

Annem şu an hayatta. Allah başımızdan eksik etmesin. Bu konuyu hem sizinle paylaşmak istedim hem de bunca yazılarım arasında anneme de bir sayfa açarak, onun da bu tavrını tarihe bir not düşmek istedim.

Sözün kısası sevdikleriniz hayattayken eger şimdiye kadar söylemediyseniz veya uzun zaman olduysa 'Seni Seviyorum' kelimesini esirgemeyin. Zira yarın çok geç olabilir. Kalın sağlıcakla hosçakalın… 02.03.2017 yazarlife

Paylaş:

Site:

Blog Radikal'de ki tüm yazılar sitemize aittir. Kaynak linki vererek bir kısmı veya tamamını kullanabilirsiniz. Sitemizde ki Fotoğraflar da çoğu kendi çekimimiz veya ücretsiz kullanılabilir sitelerden seçilmektedir. Tüm Hakları Saklıdır..! Blog Radikal yazarı Medya Marpuç FM ( Radio Director )

Previous Post
Next Post