İphone 8 ikinci eli hareketlendirdi - Blog Radikal

Post Top Ad

14 Eylül 2017 Perşembe

İphone 8 ikinci eli hareketlendirdi

İphone 8 ikinci eli hareketlendirdi. İphone telefonun yeni modelleri, 8 ve X (10) modelleri satışa sunuldu. Uzun zamandır merakla beklenen İphone'nin  yeni modeli 8 nasıl bir görünüme ve donanıma sahip olacağı sürekli konuşulurken; İphone bir bomba daha patlatarak X (10) modelini de satışa sundu.


Tabi hepimiz bunlara odaklanmışken, İphone'nin yeni modelleri, ikinci el piyasasını da hareketlendirdi. Yeni İphone 8 almak isteyen alıcılar, ellerinde ki eski İphone'lerini satarak yeni telefon almak için sıraya girdi bile.

İstanbul Tahtakale de ki Doğubank da, bu sebeple bugünlerde hareketlilik göze çarpmakta. Yeni İphone almak için ellerinde ki 6 ve 7 İphone'lerini satışa çıkaranlar epey yoğunlukta.

İkinci el iPhone pazarında iPhone'nun sadece 6 serisini ve üstünü bulmak mümkün. iPhone 6 ‘nın ikinci el piyasa değeri alış fiyatı 1300 TL, satış fiyatı ise 1500 TL olarak belirtiliyor. iPhone 7 ‘nin ikinci el piyasa değeri alış fiyatı 2200 TL satış fiyatı ise 2400 TL olduğu kaydediliyor. Ancak bu durum telefonun yeniliğine ve boyutuna göre de değişkenlik gösterebiliyor. 
Ülkemizde çok çeşitli telefon modelleri bulunmakta. Hal böyle olunca bir bakıma da büyük bir telefon çöplüğü olarak da düşünmek hiç de yanlış olmaz. Maaşımıza bakmaksızın veya bir üst modeli almak için ne yapıp edip o parayı bulmak için borca girmeyi hiç tereddütsüz göze alırız. Sadece o telefonun en üst modeli bizde de olsun mantığı esir alır durur bizi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Post Top Ad